fbpx

W dzisiejszym, siódmym już odcinku podcastu, rozprawię się z mitem grzecznej dziewczynki. Dlaczego ten schemat dotyczy raczej dziewczynek niż chłopców?
Pokażę ci co ten schemat nam robi oraz jakie ma konsekwencje w dorosłym życiu.

Opowiem też jak można się z tego labiryntu wydostać oraz jak uchronić przed tą pułapką nasze córki.

Zapraszam!

Subskrybuj podcast Boskiej Nioski Podwójne espresso//

aby otrzymywać powiadomienia o najnowszych odcinkach

(0:38) Skąd się bierze mit grzecznej dziewczynki w naszym społeczeństwie. Mit grzecznej dziewczynki versus mit niegrzecznego chłopca.

(4:48) Konsekwencje formatowania do grzecznej dziewczynki w dorosłym życiu. Co grzeczne dziewczynki czują i przeżywają po godzinach.

(8:35) Nigdy dość dobra jako główna charakterystyka grzecznej dziewczynki i kłopoty, jakie wynikają z takiego przekonania.

(9:59) Ścieżki autodestrukcji, którymi może podążać grzeczna dziewczynka, kiedy dorośnie.

(10:55) Jak miesza w naszym życiu realizowanie cudzego scenariusza.

(11:34) Moja propozycja drogi wyjścia ze schematu grzecznej dziewczynki. O kamieniach milowych: poczuciu własnej wartości i granicach. Kilka słów o konstruktywnym mówieniu nie. Waga języka osobistego.

(13:35) Konstruktywna rola gniewu w wychodzeniu ze schematu grzecznej dziewczynki. Święty gniew. Konstruktywna funkcja konfliktu.

(15:38) Ryzyko kryzysu tożsamości, jakiego doświadcza grzeczna dziewczynka. Łatwiej być lubianym, trudniej lubić samą siebie (Jesper Juul).

(15:59) Kilka wskazówek o wychowaniu córek, żeby nie wtłaczać ich w schemat grzecznej dziewczynki.

 

Twoja myśl na wynos:

 

Grzeczne dziewczynki uczą się i umieją być lubiane. Problem w tym, że najczęściej mają trudności z lubieniem samych siebie.

Soundtrack:
Hammock Fight by Kevin MacLeod is licensed under a Creative Commons Attribution licence (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Source: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1100213
Artist: http://incompetech.com/

Myślisz poważnie o budowaniu zdrowych relacji w rodzinie? Zapraszam Cię do udziału w programie online dla rodzicow RELACJA UP. Po szczegóły kliknij w obrazek:

Relacja Up