fbpx

Po czym poznać, czy moje myśli są rzeczywiście “moje”? Czy przekazy rodzinne, które dziedziczymy wraz z rozwojem, mogą także szkodzić? Czy jestem w stanie uzdrowić moją własną rodzinę?

O tym wszystkim, a także o tym, że kobieta, która rodzi dziecko, ma prawo do swoich potrzeb (oraz skąd biorą się trudności i samotność), opowiem w ósmym już odcinku podcastu Podwójne espresso//

 

(1:38) Miejsce współczesnej kobiety w społeczeństwie oraz jak je uzdrowić. Dlaczego korzeń | skrzydło to kurs dla kobiet.

(2:55) Biologiczne źródła przejmowania przekazów rodzinnych. Jak to jest u dzieci?

(4:25) Jak są nam wgrywane programy rodzinne. Perspektywa psychologiczna.

(6:25) O tym, że uzdrawianie rodziny jest jak ratowanie drzewa. Nie bądź terapeutką teściowej, ale spróbuj zrozumieć źródło jej krytyki (ból).

(8:02) Perspektywa systemowa: o mechanizmie lojalności rodu. Niepisane prawa rodu.

(11:46) Lojalność rodzinna – mechanizm plemienny.

(12:59) O tym, jak zrozumienie tych trzech perspketyw pozwala zci mieć więcej życzliwości dla siebie i bliskich.

(13:43) Osobiste decyzje i działania, motywowane głębokim dlaczego contra działania odziedziczone, które nie zostały poddane obróbce autorefleksji.

(14:30) Odwrócenie się od przemocowego wzorca – silne działanie w obszarze rodzinnych dynamik. Implikacje rodzinne.

(15:26) Złość i lęk – emocjonalne bliźnięta.

(15:33) Czy uzdrowienie w obszarze jednego pokolenia wystarczy, aby zmienić paradygmat rodzicielski???

Twoja myśl na wynos:

 

Kiedy Twoja matka (lub teściowa) krytykują Twoje rodzicielstwo, to nie mówią o Tobie, ale o własnym, nieprzepracowanym bólu i cierpieniu.

Jeśli chcesz uzdrowić swoje relacje ze sobą i swoim rodem, albo pragniesz dopuścić do głosu swoje wewnętrzne potrzeby, dołącz do porgramu dla kobiet korzeń | skrzydło. Czytaj więcej tutaj:

Myślisz poważnie o budowaniu zdrowych relacji w rodzinie? Zapraszam Cię do udziału w programie online dla rodzicow RELACJA UP. Po szczegóły kliknij w obrazek:

relacja up

Soundtrack:
Hammock Fight by Kevin MacLeod is licensed under a Creative Commons Attribution licence (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Source: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1100213
Artist: http://incompetech.com/